Umów wizytęprzez Internet!


Wybierz dogodny termin w poniższym kalendarzu i potwierdź rezerwację.

Wczytywanie kalendarza...

Powrót do kalendarza
Rezerwacja wizyty Wrocław
Rezerwacja wizyty Wrocław
Rezerwacja wizyty Wrocław
Rezerwacja wizyty Wrocław
Rezerwacja wizyty Wrocław
Rezerwacja wizyty Wrocław
Rezerwacja wizyty Wrocław
Rezerwacja wizyty Wrocław
01 stycznia 0000 godzina 00:00
Wrocław, ul. Ziemowita 1/9
Dietetyk: Magdalena Łuszczak
Wrocław, ul. Ziemowita 1/9
Dietetyk: dr Maia Szmigiel-Pieczewska
Wrocław, ul. Ziemowita 1/9
Dietetyk: Agata Cyran (Matacz)
Wrocław, ul. Ziemowita 1/9
Dietetyk: mgr Magdalena Narbutowicz
Wrocław, ul. Ziemowita 1/9
Dietetyk: mgr Katarzyna Niedbała
Wrocław, ul. Ziemowita 1/9
Dietetyk: mgr Sylwia Rutkowska
Wrocław, ul. Ziemowita 1/9
Dietetyk: mgr Dagmara Wójtowicz
Wrocław, ul. Ziemowita 1/9
Dietetyk: mgr Marta Król
Tutaj wpisz kod który otrzymałeś wiadomością sms.
Wysyłanie

Wysyłanie danych

Zapraszam serdecznie na bezpłatne
konsultacje w moim gabinecie.

W ramach wspólnego spotkania:

  • dokonamy szczegółowej oceny masy i składu ciała
  • przeanalizujemy Twoje potrzeby i wydatki energetyczne
  • ustalimy optymalny zakres badań laboratoryjnych

Proszę o telefon aby umówić konkretną godzinę spotkania.

tel. 666 047 304

tel. 606762425

tel. 535 484 002

tel. 884 663 776

tel. 570 151 748

tel. 883 206 822

tel. 570 555 188

tel. 883 547 072

 Magdalena Łuszczak
Magdalena Łuszczak
dr Maia Szmigiel-Pieczewska
dr Maia Szmigiel-Pieczewska
 Agata Cyran (Matacz)
Agata Cyran (Matacz)
mgr Magdalena Narbutowicz
mgr Magdalena Narbutowicz
mgr Katarzyna Niedbała
mgr Katarzyna Niedbała
mgr Sylwia Rutkowska
mgr Sylwia Rutkowska
mgr Dagmara Wójtowicz
mgr Dagmara Wójtowicz
mgr Marta Król
mgr Marta Król
Ukryj kalendarz
20 Paź

Dieta na redukcję tkanki tłuszczowej

Smukła sylwetka i jędrne ciało to marzenie niejednej osoby zmagającej się z nadwagą. Niestety, trzeba przyznać, że nadmiar tuszy to dziś coraz powszechniejszy problem, i to już u dzieci w wieku przedszkolnym. Dietetycy i lekarze alarmują, by zwracać większą uwagę na swój sposób odżywiania i styl życia, gdyż nadwaga i otyłość mogą prowadzić do poważnych schorzeń.

Mając to na uwadze, coraz więcej osób postanawia schudnąć. Jakich sposobów się chwytają? Gotowa dieta znaleziona gdzieś w Internecie czy cudownie działające kapsułki promowane przez bliżej nieokreślonego specjalistę to już powszechnie stosowane rozwiązania. Ale czy są bezpieczne? Czy może jednak układanie diety powinno być indywidualnym procesem dla każdego z osobna?

Bezpieczna i skuteczna dieta na redukcję tkanki tłuszczowej

Przystąpienie do walki z nadmiarem tkanki tłuszczowej to bardzo złożony proces. Jeśli ma być skuteczny i przynosić trwałe efekty, powinien być przeprowadzony stopniowo, co oczywiście rozłoży się w czasie. Dlatego wiara w to, że schudniemy 6 kilogramów w dwa tygodnie dzięki cudownej diecie znalezionej w sieci to, delikatnie mówiąc, naiwność. A przy tym możemy narazić się na wiele niebezpieczeństw. Dlaczego? Przede wszystkim gotowe diety i zalecenia do odchudzania znalezione w sieci bardzo często są tworzone przez osoby nie mające żadnych kwalifikacji ku temu. A skoro nie są to fachowcy, nie mogą przekazać nam rzetelnych informacji i dać gwarancji, że akurat w naszym przypadku podana dieta zadziała. Jeszcze gorzej, gdy te same osoby zachęcają do kupna niesprawdzonych środków odchudzających. Taka inwestycja może zakończyć się w najlepszym wypadku utratą pieniędzy, a w najgorszym – zdrowia. Dlatego szukając sposobu na zrzucenie kilku bądź kilkunastu kilogramów, zachowajmy rozsądek i realistyczne spojrzenie. Tylko dieta ułożona przez fachowca oraz dostosowany do niej trening może nam faktycznie pomóc uzyskać upragnioną sylwetkę.

Układanie diety przez dietetyka

Układanie diety to proces, który wymaga nie tylko fachowej wiedzy, ale i wielokrotnego kontaktu z pacjentem. Dlaczego pacjentem? Bo dieta na redukcję tkanki tłuszczowej przy dużej nadwadze to tak naprawdę forma leczenia. Logicznym wydaje się wniosek, że nikt z nas nie powierzyłby leczenia na przykład chorego serca przypadkowej osobie poznanej w sieci, która zapewnia nam, że zna wspaniały środek na naszą dolegliwość. Czemu więc mielibyśmy robić to w kwestii naszej wagi? Podchodząc w ten sposób do tej sprawy, unikniemy rozczarowań i większych kłopotów ze zdrowiem. Zatem swoje pierwsze kroki powinniśmy skierować do dietetyka. Fachowiec zbierze od nas wiele szczegółowych informacji, dotyczących chociażby naszego zdrowia, przyjmowanych lekarstw, a nawet upodobań w kwestii żywienia. Gotowe diety znalezione w sieci w żaden sposób nie biorą tych kwestii pod uwagę, a to przecież kluczowe, jeśli odchudzanie ma być skuteczne, bezpieczne i przyjemne. Indywidualne podejście, analiza składu i budowy ciała oraz stały monitoring i kontrola – oto cechy prawidłowego przebiegu odchudzania z pomocą fachowca. Dzięki temu jest on w stanie dobrać taką dietę, która dostarczy nam wszelkich niezbędnych witamin i minerałów, będzie uwzględniać pokarmy lekkostrawne i niskokaloryczne, a przy tym smaczne. Wprowadzenie takiej diety do swojego codziennego trybu życia będzie dla nas przyjemne, a nie uciążliwe, gdyż będziemy spożywać to, co lubimy, ale w nowej, zdrowej wersji. W gruncie rzeczy może to być nawet fascynujące! Dieta sprawi, że nie tylko zrzucimy zbędne kilogramy, ale przeobrazimy też swoje spojrzenie na świat, na zdrowy styl życia i codzienne nawyki.

Jak znaleźć dobrego dietetyka?

Kluczową kwestią przed wybraniem się do dietetyka jest to, którego fachowca wybrać. Obecnie jest to dość popularny zawód, i nawet wśród profesjonalistów znajdą się ci lepsi i gorsi. Warto więc wcześniej nieco rozeznać się w tej materii. Niektóre kliniki (na przykład Centrum dietetyczne Ziemowita we Wrocławiu) oferują bezpłatne konsultacje z dietetykiem. Takie spotkanie ma pomóc na wstępie ustalić nam, czy interesuje nas współpraca z tym konkretnym fachowcem. W jego trakcie można bezpłatnie skorzystać z różnych usług, między innymi analiza i ocena masy i składu ciała, ocena zapotrzebowania naszego organizmy na energię czy też uzyskanie wskazówek dotyczących badań laboratoryjnych, które mogłyby poprawić stan naszego zdrowia i usprawnić proces odchudzania. Po takim spotkaniu z dietetykiem możemy, ale nie musimy podjąć dalszej współpracy. To daje nam dużą swobodę, jeśli chodzi o wybór odpowiedniego dietetyka, gdyż jak wspomnieliśmy wcześniej, w większości wypadków te pierwsze konsultacje są bezpłatne. Fachowa pomoc centrum dietetycznego Ziemowit opiera się nie tylko na układaniu diet na redukcję tkanki tłuszczowej, lecz kompleksowym działaniu w celu poprawy naszego samopoczucia, zmiany stylu życia i sposobu odżywiania się. Pomoc znajdą tu zarówno osoby dopiero rozpoczynające swoją walkę o piękne ciało, jak i ci, którzy próbowali już różnych metod bez większych rezultatów. Warto więc się nie poddawać!

Twój komentarz
Sprawdź swoje dane osobobowe Sprawdź swoje dane osobobowe
POKAŻ