Umów wizytęprzez Internet!


Wybierz dogodny termin w poniższym kalendarzu i potwierdź rezerwację.

Wczytywanie kalendarza...

Powrót do kalendarza
Rezerwacja wizyty Wrocław
Rezerwacja wizyty Wrocław
Rezerwacja wizyty Wrocław
Rezerwacja wizyty Wrocław
Rezerwacja wizyty Wrocław
Rezerwacja wizyty Wrocław
Rezerwacja wizyty Wrocław
Rezerwacja wizyty Wrocław
01 stycznia 0000 godzina 00:00
Wrocław, ul. Ziemowita 1/9
Dietetyk: Magdalena Łuszczak
Wrocław, ul. Ziemowita 1/9
Dietetyk: dr Maia Szmigiel-Pieczewska
Wrocław, ul. Ziemowita 1/9
Dietetyk: Agata Cyran (Matacz)
Wrocław, ul. Ziemowita 1/9
Dietetyk: mgr Magdalena Narbutowicz
Wrocław, ul. Ziemowita 1/9
Dietetyk: mgr Katarzyna Niedbała
Wrocław, ul. Ziemowita 1/9
Dietetyk: mgr Sylwia Rutkowska
Wrocław, ul. Ziemowita 1/9
Dietetyk: mgr Dagmara Wójtowicz
Wrocław, ul. Ziemowita 1/9
Dietetyk: mgr Marta Król
Tutaj wpisz kod który otrzymałeś wiadomością sms.
Wysyłanie

Wysyłanie danych

Zapraszam serdecznie na bezpłatne
konsultacje w moim gabinecie.

W ramach wspólnego spotkania:

  • dokonamy szczegółowej oceny masy i składu ciała
  • przeanalizujemy Twoje potrzeby i wydatki energetyczne
  • ustalimy optymalny zakres badań laboratoryjnych

Proszę o telefon aby umówić konkretną godzinę spotkania.

tel. 666 047 304

tel. 606762425

tel. 535 484 002

tel. 884 663 776

tel. 570 151 748

tel. 883 206 822

tel. 570 555 188

tel. 883 547 072

 Magdalena Łuszczak
Magdalena Łuszczak
dr Maia Szmigiel-Pieczewska
dr Maia Szmigiel-Pieczewska
 Agata Cyran (Matacz)
Agata Cyran (Matacz)
mgr Magdalena Narbutowicz
mgr Magdalena Narbutowicz
mgr Katarzyna Niedbała
mgr Katarzyna Niedbała
mgr Sylwia Rutkowska
mgr Sylwia Rutkowska
mgr Dagmara Wójtowicz
mgr Dagmara Wójtowicz
mgr Marta Król
mgr Marta Król
Ukryj kalendarz
19 Kwie

Komu szczególnie poleca się wsparcie dietetyka?

Komu szczególnie poleca się wsparcie dietetyka?

Z usług dietetyka może skorzystać praktycznie każdy, kto w sposób zdrowy i rozsądny chce schudnąć lub przybrać na wadze lub po prostu poprawić nawyki żywieniowe. Istnieje jednak grono osób, które w sposób szczególny wymaga wsparcia specjalisty podczas swojej codziennej walki z problemami żywieniowymi!

Do grona tych osób należą ludzie cierpiący na chorobliwą otyłość zagrażającą zdrowiu i życiu, osoby z zaburzeniami odżywiania, takimi jak anoreksja czy bulimia oraz osoby cierpiący na alergię lub nietolerancję pokarmowe. Z usług dietetyka powinni korzystać również sportowcy oraz osoby stosujące diety nietypowe.

Osoby z nadwagą

Mówi się, że kochanego ciałka nigdy dość. Jednak nadmiar tkanki do kochania nie tylko nie wszystkim się podoba, ale dodatkowo może powodować poważne problemy zdrowotne. Dlatego osobami najczęściej korzystającymi z usług dietetyka są osoby z nadwagą, które pragną osiągnąć trwałe efekty stosowanej diety. 

Współpraca z dietetykiem pozwala dobrać sposób odżywiania dopasowany do naszego wieku, stanu zdrowia oraz przede wszystkim stylu życia. Dzięki temu możemy mieć pewność, że nasza dieta będzie odpowiednio zbilansowana i bogata we wszystkie składniki odżywcze, co przełoży się na upragniony spadek wagi bez efektu jojo i poprawę samopoczucia!

Osoby chorujące - wspomaganie leczenia

Znane powiedzenie głosi, że zdrowie zaczyna się na talerzu. Oczywiście jest to całkowita prawda! Dzięki odpowiedniej diecie możemy na długie lata cieszyć się doskonałym zdrowiem i samopoczuciem! Jednak prawidłowo dobrana dieta bardzo często jest również uzupełnieniem kuracji osób chorych, które wymagają dodatkowego leczenia.

Dieta to ważny element kuracji chorób autoimmunologicznych oraz cukrzycy, a także zaburzeń odżywiania, które również rozpoznawane są jako jednostki chorobowe. Bardzo często już same zmiany na talerzu wystarczą, żeby poprawić wyniki badań oraz pozytywnie wpłynąć nie tylko na stan zdrowia, ale również samopoczucie pacjentów!

Sportowcy np. piłkarze

Osobami, które powinny w sposób szczególny zwracać uwagę na dietę, są sportowcy. Nie chodzi tu jednak o "niedzielnych sportowców" dla których weekendowy wypad na rower jest już pretekstem do kupienia odżywki białkowej, ale sportowców z prawdziwego zdarzenia, na przykład piłkarzy, którzy na wyczerpujących treningach spędzają większą część dnia!

Wbrew pozorom osoba czynnie uprawiająca sport nie może jeść wszystkiego, na co ma ochotę "bo i tak nie przytyje". Dieta sportowca powinna być ułożona w taki sposób, żeby dostarczała mu składników odżywczych niezbędnych do wspierania wytężonej pracy organizmu, a przy tym nie powodowała przyrostu tkanki tłuszczowej oraz zapobiegała spalaniu tkanki mięśniowej.

Osoby stosujące diety nietypowe

Kolejną grupą osób, które powinny odwiedzić dietetyka, są ci, którzy stosują tak zwane diety nietypowe. Do tego rodzaju diet zalicza się między innymi wegetarianizm czy coraz popularniejszy ostatnimi czasy weganizm! Obie te diety zakładają wyeliminowanie z diety ważnego źródła białka, jakim jest mięso.

W przypadku osób stosujących dietę wegańską w odstawkę idą również produkty odzwierzęce, takie jak jajka czy nabiał. Stosowanie tak restrykcyjnej diety bez odpowiedniej wiedzy może być groźne dla zdrowia! Dlatego, jeżeli planujemy przejście na wegetarianizm, weganizm, frutarianizm czy wprowadzenie diety eliminacyjnej, warto skonsultować nasz pomysł z dietetykiem, który nie tylko pomoże nam ułożyć jadłospis ale sprawdzi również, czy nasz stan zdrowia w ogóle pozwala na tego rodzaju krok!

Dietetyka to nie tylko odchudzanie!

Na koniec warto pamiętać, że dietetyka to nie tylko odchudzanie! Dietetyka jest przede wszystkim nauką o prawidłowym odżywianiu! Dobry dietetyk powinien umieć pomóc nam nie tylko pozbyć się zbędnych kilogramów, ale również przybrać na wadze czy za pomocą odpowiednio dobranego jadłospisu poprawić nasz stan zdrowia!

Twój komentarz
Sprawdź swoje dane osobobowe Sprawdź swoje dane osobobowe
POKAŻ